Sterowanie

Wysoka precyzja w otwartych i zamkniętych pętlach sterowania dla maszyn i systemów - w atrakcyjnej cenie. B&R eliminuje tę pozorną sprzeczność, dzięki wysokiemu stopniowi skalowalności swoich systemów sterowania...

Więcej

Napędy

Kompleksowe podejście B&R do sterowania napędami Generic Motion Control (GMC) łączy w sobie pozycjonowanie pojedynczych osi, przekładnie oraz profile krzywek elektronicznych, sterowanie CNC i funkcje robotyki. Jeśli dodać do tego opartą na sieciach technologię bezpieczeństwa o krótkich czasach reakcji, otwiera to możliwości całkowicie nowych koncepcji projektowania i budowy maszyn...

Więcej

Wizualizacja

Niezależnie czy obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, przycisków funkcyjnych czy kombinacji obu metod, panele operatorskie B&R zapewniają niezrównany komfort i ergonomię. Wysokiej jakości wyświetlacze z szerokim kątem widzenia umożliwiają przegląd wszystkich stanów maszyny i systemu... 

Więcej
COFNIJ
30 12.2021

Systemy B&R z komunikacją OPC UA over TSN

B&R jest jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili na rynek kompleksową ofertę produktów, korzystających z otwartego protokołu OPC UA over TSN umożliwiającego pracę w czasie rzeczywistym.

B&R umożliwia niezależną od dostawcy komunikację „od czujnika do chmury”

B&R jest jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili na rynek kompleksową ofertę produktów, korzystających z otwartego protokołu OPC UA over TSN umożliwiającego pracę w czasie rzeczywistym. Wysokiej klasy sterowniki programowalne X20, sterowniki magistrali, komputery przemysłowe i switche TSN firmy B&R umożliwiają budowę w pełni ustandaryzowanych sieci na potrzeby modułowych, adaptacyjnych maszyn. Realną stała się w pełni opłacalna produkcja jednostkowa.

Dzięki ustandaryzowanej sieci OPC UA over TSN, czasy, gdy producenci OEM musieli oferować szereg wariantów maszyn z różnymi systemami sterowania i magistrali kończą się. Z mnogości interfejsów pozostaje – taki, który umożliwia wymianę ustandaryzowanych danych pomiędzy wszystkimi węzłami w sieci. Znacznie łatwiej jest dzięki temu konstruować i obsługiwać maszyny i urządzenia.

Więcej miejsca na innowacje

Za konfigurację urządzeń OPC UA over TSN i samej sieci, a także za przydzielanie praw dostępu odpowiada oprogramowanie inżynierskie Automation Studio firmy B&R. Konfiguracja odbywa się dzięki temu automatycznie, ponadto gotowe bloki oprogramowania pozwalają ograniczyć do minimum pracę inżyniera automatyka związaną z tworzeniem maszyn modułowych. Można podłączać napędy, sterowniki i inne urządzenia różnych producentów bez dodatkowych kosztów. Zamiast pisać kod, inżynier automatyk musi jedynie ustawić kilka parametrów.

18x szybciej

Sieci OPC UA over TSN mogą działać w trybie „plug-and-produce”. Konfiguracja sieci i zarządzanie nimi jest bardzo proste. Komunikacja między stacjami sieciowymi będzie nawet 18 razy szybsza niż w przypadku jakiegokolwiek wcześniej dostępnego protokołu. Wraz z zastosowaniem nowych produktów B&R, otwiera to nowe możliwości w takich obszarach, jak aplikacje ściśle zsynchronizowanego sterowania napędami.

Połączenie IT i OT

OPC UA pozwala na bezproblemową, przejrzystą komunikację pomiędzy czujnikiem a chmurą. Rozszerzenie TSN umożliwia protokołowi zespolenie IT i OT w jednolitą sieć spełniającą kluczowe wymagania wszystkich aplikacji Przemysłowego Internetu Rzeczy. Technologia wspiera sieci obejmujące dziesiątki tysięcy węzłów i korzysta z rozszerzeń szerokości pasma do standardu Ethernet. Możliwa jest łatwa obsługa nawet dużych zbiorów danych, w rodzaju tych wykorzystywanych do inteligentnego monitorowania stanu i predykcyjnego utrzymania ruchu.

Więcej na www.br-automation.com

Wydawnictwa dokonujące przedruku opublikowanych tu informacji prasowych prosimy o przesłanie ich kopii do:
B&R Industrial Automation GmbH
Corporate Communications
B&R Strasse 1
A-5142 Eggelsberg