Sterowanie

Wysoka precyzja w otwartych i zamkniętych pętlach sterowania dla maszyn i systemów - w atrakcyjnej cenie. B&R eliminuje tę pozorną sprzeczność, dzięki wysokiemu stopniowi skalowalności swoich systemów sterowania...

Więcej

Napędy

Kompleksowe podejście B&R do sterowania napędami Generic Motion Control (GMC) łączy w sobie pozycjonowanie pojedynczych osi, przekładnie oraz profile krzywek elektronicznych, sterowanie CNC i funkcje robotyki. Jeśli dodać do tego opartą na sieciach technologię bezpieczeństwa o krótkich czasach reakcji, otwiera to możliwości całkowicie nowych koncepcji projektowania i budowy maszyn...

Więcej

Wizualizacja

Niezależnie czy obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, przycisków funkcyjnych czy kombinacji obu metod, panele operatorskie B&R zapewniają niezrównany komfort i ergonomię. Wysokiej jakości wyświetlacze z szerokim kątem widzenia umożliwiają przegląd wszystkich stanów maszyny i systemu... 

Więcej
COFNIJ
26 06.2024

Silniki B&R - mały zestaw o wielkich możliwościach

Dzięki dodaniu dwóch nowych rozwiązań o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, B&R oferuje zintegrowane kombinacje napędów silnikowych ACOPOSmotor w zakresie mocy od 283 W do 2,3 kW.

Kompaktowe kombinacje napędów silnikowych pozwalają ograniczyć rozmiary maszyny do minimum.

Firma B&R wzbogaciła swój zintegrowany system napędowy o dwa dodatkowe warianty o wyjątkowo zwartej konstrukcji. Nowe urządzenia wyposażone w wydajne procesory doskonale sprawdzają się w zastosowaniach, w których najważniejsza jest ścisła synchronizacja i precyzja pozycjonowania. Dzięki nowym opcjom oferta ACOPOSmotor obejmuje obecnie zakres mocy od 283 w do 2,3 kW.

Mocny procesor pozwala skrócić czas wewnętrznego cyklu sterowania prądem, prędkością i położeniem w wariantach ACOPOSmotor do 50 µs. Są one zatem właściwym wyborem w przypadku wysoce dynamicznych procesów, w których szybkie ruchy muszą być zsynchronizowane z najwyższą precyzją. To otwiera nowe możliwości zastosowania tych urządzeń w takich dziedzinach jak drukowanie i pakowanie.

12-procentowy wzrost gęstości mocy

Nowe jednostki ACOPOSmotor wyposażone są w nowe silniki o szczególnie wysokiej gęstości momentu. Umożliwia to zastosowanie znacznie mniejszego kołnierza przy jednoczesnym zwiększeniu mocy o 12%. Silnik w najmniejszej wersji ma kołnierz 60 mm, a jego całkowita długość to zaledwie 125 mm. To pozwala budować bardziej kompaktowe maszyny, które zajmują mniej miejsca na hali produkcyjnej. Urządzenia działają w szerokim zakresie napięcia: od 24 do 58 VDC. Do wyboru są również liczne przekładnie, które można z nimi stosować.

Ograniczenie ilości kabli

Napędy ACOPOSmotor są wyposażone w dwa złącza obrotowe 300° do przewodów hybrydowych. Do szafy sterowniczej wystarczy poprowadzić tylko jeden kabel. Kabel hybrydowy służy zarówno do zasilania, jak i komunikacji POWERLINK.

Dodatkowe jednostki ACOPOSmotor można łatwo instalować za pomocą okablowania szeregowego typu „daisy-chain”. Pozwala to zaoszczędzić do 90% nakładów na okablowanie oraz znacznie ułatwia testowanie i instalację. Zintegrowane napędy silnikowe są standardowo wyposażone w funkcję bezpieczeństwa STO. Sterowanie odbywa się za pomocą kabla hybrydowego, nie jest zatem potrzebne dodatkowe okablowanie.

Idealne rozwiązanie do inteligentnego transportu produktów

Kompaktowe warianty ACOPOSmotor można podłączyć bezpośrednio do zasilacza ACOPOStrak lub ACOPOS 6D. To znacznie upraszcza okablowanie stacji obróbki. ACOPOSmotor nie wymaga dodatkowego zasilania.

Więcej na www.br-automation.com

Wydawnictwa dokonujące przedruku opublikowanych tu informacji prasowych prosimy o przesłanie ich kopii do:
B&R Industrial Automation GmbH
Corporate Communications
B&R Strasse 1
A-5142 Eggelsberg