Sterowanie

Wysoka precyzja w otwartych i zamkniętych pętlach sterowania dla maszyn i systemów - w atrakcyjnej cenie. B&R eliminuje tę pozorną sprzeczność, dzięki wysokiemu stopniowi skalowalności swoich systemów sterowania...

Więcej

Napędy

Kompleksowe podejście B&R do sterowania napędami Generic Motion Control (GMC) łączy w sobie pozycjonowanie pojedynczych osi, przekładnie oraz profile krzywek elektronicznych, sterowanie CNC i funkcje robotyki. Jeśli dodać do tego opartą na sieciach technologię bezpieczeństwa o krótkich czasach reakcji, otwiera to możliwości całkowicie nowych koncepcji projektowania i budowy maszyn...

Więcej

Wizualizacja

Niezależnie czy obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, przycisków funkcyjnych czy kombinacji obu metod, panele operatorskie B&R zapewniają niezrównany komfort i ergonomię. Wysokiej jakości wyświetlacze z szerokim kątem widzenia umożliwiają przegląd wszystkich stanów maszyny i systemu... 

Więcej
COFNIJ
10 11.2021

Wydajność w kompakcie

Kompaktowe napędy mocowane na silniku ułatwiają projektowanie modułowych instalacji i maszyn.

Projektowanie modułowych maszyn staje się prostsze dzięki kompaktowym napędom B&R ACOPOSmotor.

B&R wprowadza na rynek dwa zupełnie nowe, wyjątkowo małych rozmiarów napędy mocowane na silniku. Dwa nowe egzemplarze w serii silników ACOPOSmotor ułatwiają projektowanie modułowych urządzeń i maszyn. Zmniejszają one koszty instalacji i pozwalają oszczędzić miejsce w szafie sterowniczej.

Nowe urządzenia obejmują zakres mocy do 0,35 kW, a najmniejsza wersja ma wymiary zaledwie 60 mm x 90 mm (szer. x wys.). Pomimo kompaktowych wymiarów, posiadają pełny, zintegrowany serwonapęd, który umożliwia sterowanie pętlami o czasie cyklu nieprzekraczającym 50 µs. Dostępna jest opcja z wbudowaną przekładnią i hamulcem.

Łączenie łańcuchowe.

Urządzenia posiadają dwa przyłącza do kabli hybrydowych, zatem do podłączenia do szafy sterowniczej potrzebny jest tylko jeden kabel. Kabel hybrydowy służy zarówno do zasilania, jak i komunikacji POWERLINK. Dodatkowe jednostki ACOPOSmotor można łatwo instalować za pomocą okablowania łańcuchowego. Unikalne przyłącza obrotowe 300° również ułatwiają montaż. Znacznie skraca to czas i zmniejsza koszty instalacji okablowania.

Zakres napięcia nowych wariantów ACOPOSmotor jest szeroki: od 24 do 60 VDC. Niskie napięcie eliminuje potrzebę specjalnego szkolenia przy wymianie urządzeń. Możliwe jest również doprowadzenie energii z hamowania odzyskowego z powrotem do szyny DC. W ten sposób można zmniejszyć zużycie energii nawet o 30%.

Zintegrowane bezpieczeństwo.

Funkcja bezpieczeństwa STO jest standardowo stosowana w napędach mocowanych na silniku. Sterowanie odbywa się za pomocą kabla hybrydowego, nie jest zatem potrzebne dodatkowe okablowanie. Dostępne warianty enkoderów: wieloobrotowy, wieloobrotowy z akumulatorem i jednoobrotowy. ACOPOSmotor został zaprojektowany do użytku w trudnych warunkach. Posiada stopień ochrony IP65 i nie wymaga stosowania wentylatorów, czy radiatorów.

Więcej na www.br-automation.com

Wydawnictwa dokonujące przedruku opublikowanych tu informacji prasowych prosimy o przesłanie ich kopii do:
B&R Industrial Automation GmbH
Corporate Communications
B&R Strasse 1
A-5142 Eggelsberg