Sterowanie

Wysoka precyzja w otwartych i zamkniętych pętlach sterowania dla maszyn i systemów - w atrakcyjnej cenie. B&R eliminuje tę pozorną sprzeczność, dzięki wysokiemu stopniowi skalowalności swoich systemów sterowania...

Więcej

Napędy

Kompleksowe podejście B&R do sterowania napędami Generic Motion Control (GMC) łączy w sobie pozycjonowanie pojedynczych osi, przekładnie oraz profile krzywek elektronicznych, sterowanie CNC i funkcje robotyki. Jeśli dodać do tego opartą na sieciach technologię bezpieczeństwa o krótkich czasach reakcji, otwiera to możliwości całkowicie nowych koncepcji projektowania i budowy maszyn...

Więcej

Wizualizacja

Niezależnie czy obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, przycisków funkcyjnych czy kombinacji obu metod, panele operatorskie B&R zapewniają niezrównany komfort i ergonomię. Wysokiej jakości wyświetlacze z szerokim kątem widzenia umożliwiają przegląd wszystkich stanów maszyny i systemu... 

Więcej
COFNIJ
21 07.2023

Serwosilniki B&R - Większy moment obrotowy z mniejszej objętości

Specjalna konstrukcja nowych silników pomaga osiągnąć do 75% wyższy nominalny moment obrotowy niż porównywalne silniki w połączeniu z serwonapędem ACOPOS.

Nowa seria serwosilników firmy B&R oferuje do 75% wyższy nominalny moment obrotowy

B&R dodaje do swojej oferty nowe serie serwosilników 8LW i 8LS o wysokiej wartości momentu obrotowego. Specjalna konstrukcja nowych silników pomaga osiągnąć do 75% wyższy nominalny moment obrotowy niż porównywalne silniki w połączeniu z serwonapędem ACOPOS. Producenci maszyn mogą budować swoje maszyny znacznie bardziej kompaktowo i ekonomiczniej.

Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji, która poprawia odprowadzanie ciepła, firma B&R znacznie zwiększyła wydajność tych silników. Nowa konstrukcja uzwojenia znacznie ogranicza wahania prędkości. Powoduje to wyjątkowo płynną rotację, co jest szczególnie korzystne w procesach drukowania i szlifowania. Nowa konstrukcja zapewnia również bardziej precyzyjne pozycjonowanie i powtarzalność.

Doskonale skalowalne

Serie serwosilników 8LW i 8LS są odpowiednie dla napięcia przyłączeniowego 325 lub 750 VDC i mogą być instalowane na wysokości do 4000 metrów. Wszystkie rozmiary silników są opcjonalnie dostępne jako rozwiązanie jednoprzewodowe dla EnDat 2.2 w połączeniu ze skalowalnymi funkcjami bezpieczeństwa lub jako rozwiązanie dwuprzewodowe dla resolwerów i EnDat 2.2. Ułatwia to znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla każdego zastosowania.

Wszystkie dane w mgnieniu oka

Silniki zapewniają stopień ochrony IP64 a wersje z EnDat są wyposażone we wbudowany układ parametrów (elektroniczna tabliczka znamionowa), który zawiera wszystkie mechaniczne i elektroniczne dane silnika. Umożliwia to użytkownikowi programu identyfikację całego systemu napędów bez czasochłonnych i podatnych na błędy ręcznych konfiguracji. Czas uruchomienia jest znacznie skrócony. Dodatkowo możliwość łatwego porównywania konfiguracji maszyny podczas serwisu pomaga natychmiast zdiagnozować wadliwe ustawienia i minimalizuje kosztowne przestoje.

Więcej na www.br-automation.com

Wydawnictwa dokonujące przedruku opublikowanych tu informacji prasowych prosimy o przesłanie ich kopii do:
B&R Industrial Automation GmbH
Corporate Communications
B&R Strasse 1
A-5142 Eggelsberg